עיצוב אתר בעזרת חברת וויקסר

  • יונתן רונן מרפאה לבלוטת התריס - פייס

כל הזכויות שמורות ליונתן רונן - מרפאה לבלוטת התריס

המטופל כחלק הפעיל בטיפול 

מטופלים רבים עימם אני משוחח קצרות טרם ההגעה למרפאה שואלים שאלות רלוונטיות מתוך ההרגלים התרבותיים אליהם הורגלנו: מה משך הטיפול, כמה טיפולים אצטרך, למשך כמה זמן אצטרך להתמיד, וכדומה. שאלות אלו הינן תולדה של הרגל היחסים בין רופא למטופל בו הרופא מטפל במטופל ללא חלק אקטיבי של המטופל עצמו בשיפור בריאותו האישית וחזרה למסלול חיים תקין ומיטיב. אם קראתם עד כאן - הגישה הזו כבר אינה קיימת עבורכם/ן ! בואו לקבל כלים לניהול אורח חיים ללא תלות במטפל / רופא. למחלות שלנו יש סיבות, רק צריך למצוא אותן.

ברפואה הרואה את האדם ככללותו אין הגיון "רק" לתת צמחי מרפא, לעשות דיקור מתקדם ככל שיהיה או תוספי תזונה כטיפול בו המטפל "מתקן" את המטופל. טיפול אמיתי הוא טיפול במהלכו המטופל לומד מהן הרגישויות שלו בתזונה הגשמית ובתזונה הרגשית, מהם מקורות הסטרס שלו, האיכויות שלו והתכונות אותן כדאי לקדם כתכונות דומיננטיות ואילו דווקא "להצניע". טיפול כזה הינו בעל פוטנציאל "להרגיע" מחלות אוטואימנויות או להפוך מחלה פרוגרסיבית ולמחלה פאסיבית. שאר הדברים - הדיקור המצוין, הצמחים והתוספים - כשמם כן הם, תוספות. 

מבחינה ביולוגית המנגנון הוא די פשוט: גנים מסויימים הבאים לידי ביטוי ומבטאים כרגע מחלה מסויימת למעשה מדברים ביניהם באמצעות הפרשת חלבון. מטרת הטיפול על איכויותיו כפי שצויינו הנ"ל משפיעים על האפיגנטיקה - הסביבה של הגנים. ברגע שהסביבה של הגנים מקבלת את הצרכים האינדיבידואלים שלה על מנת להירגע - תזונה נכונה, מאזני סטרס ואורח חיים מותאם אישית למבנה הגוף (נניח מבחינת פעילות גופנית) והן מבנה האישיות, הגנים המבטאים מחלה חדלים מלדבר ביניהם, מה שמכניס בפועל מחלה פעילה למחלה בנסיגה. ברגע שאוח החיים חוזר להיות קלוקל - המחלה חוזרת.

חשוב תמיד לזכור שהשרביט המנצח על בריאות המטופל נמצא תמיד בידו ובבחירות שלו, גם כאשר קיימת מחלה זמן רב וכבר לא ניתן לתקנה לגמרי - ההשפעה העתידית של התנהגות המטופל על הבריאות משמעותית מאין כמותה, לדוגמה:

מטופל אובחן עם תת פעילות של בלוטת התריס - השימוטו תאירואידיטיס: האם יש לו/ה רק תת פעילות של בלוטת התריס. סיכוי נמוך. הסיכוי הגבוה הוא שיש פונציאל למחלות נלוות נוספות שכבר נמצאות בפתח או מחלה פעילה נוספת. מדוע ? מכיוון שהרבה מהמחלות האוטואימוניות מקורן ב"מעי דליף": מעי אשר מאפשר לחלבונים מהמזון לחדור לזרם הדם וליצור תגובה חיסונית עוינת כנגד רקמות הגוף עצמו, מה שמוכנה "מחלה אוטואימונית". הנה סרטון של ד"ר אלסיו פאסאנו (גסטרו-אנטרולוג קונבנציונלי-פונקציונלי) המראה בבירור כיצד תהליך זה מתרחש בגוף: https://www.youtube.com/watch?v=3nuq2sc9ZrY&t=32s.

לכן, אל תחכו לפרוץ מחלה - ניתן ורצוי למנוע. תסמינים שונים - עצירות, עייפות, כאבי מפרקים, שלשולים, נשירה, קור, כאבי מחזור או מחלה קיימת וכדומה ם כולם סימני אזהרה, את חלקן אפשר לשפר משמעותית, או לפחות להיעזר במידע כדי לאזן את הגוף ומערכת החיסון בפרט באופן אישי ואינדיווידואלי על מנת למנוע מחלה אחרת עתידית.

המשך קריאה נעימה באתר