אין עוד טכניקת טיפול אשר תדאג לכן, בין 3 ל- 5 פעמים ביום כמספר הארוחות הנצרכות - כאשר כל ארוחה כזו יכולה להוות טיפול עבורכן.

רתימה של תזונה מתאימה ומבריאה יכולה למנוע מחלות מסוימות ולשפר משמעותית פרמטרים של מחלות קיימות או את תסמיניהן.

למעשה, אין טיפול דומה או שווה בערכו להבנת צרכיו התזונתיים האינידיווידואלים של כל אחד בהקשר של בלוטת התריס ובכלל.

Tapioca

מקדמה:

טיפול בתזונה משמעותו שכל ארוחה, קטנה כגדולה, תהווה טיפול מלא עבור המתמודדות עם מצבי בריאות שונים. זהו הטיפול המשמעותי והעמוק ביותר (פרט להליכי טיפול רגשיים שהינם חשובים במידה שווה בדיוק עבור הזקוקים להם).

 

בני אדם התפתחו להיות היצור שאנו הפכנו להיות בעקבות התחלת של צריכת מזון מן החי, אירע המשוער שהתרחש בטווח שלפני 20 עד 40 מיליוני שנים וכן השגת השליטה באש. שני האירועים הללו הפכו אותנו מהיצור הטבעוני שהיינו, לייצור שמערכת העיכול שלו זקוקה למזון שחומם וחלבון מהחי. 

עובדה זו הקטינה את קיבתנו לכדי עמידה זקופה על שתי רגליים, מוח מפותח ביחס לשאר הגוף, חולשת שרירים יחסית לאבותינו השימפנזים אך חשיבה ותקשורת סביבתית מפותחים יותר לאין שיעור ומכאן ציידים מעולים, בעיקר בזכות היכולת לתקשר בין מספר רב של פריטים, ובשלבים יותר מאוחרים משמרי מזון מיומנים.

כל אחד ואחת מאיתנו זקוק לכמויות שונות של אבות המזון שהינם שומן, חלבון, ופחמימות. אנו זקוקים לכולם, אך גם להתאמה פרטנית לפי ייעדי חיינו וצרכי גופינו. ניתן לומר באופן גס שמרבית בני האדם זקוקיים ליחס של:

30% שומן

30% פחמימות (מורכבות כמובן)

30% פירות וירקות

10% חלבון מהחי

היחס הזו מותאם איש איש לפי אורחות חייו ומצבו הבריאותי. לדוגמה, ישנם נשים רבות, המעוניינות לשפר את קצב חילוף החומרים שלהן ובריאותן באמצעות ירידה במשקל, וההפרדה בין חלבון ופחמימה אצלן תעשה פעולה זו.

כלומר, כל אבות המזון עדיין יצרכו אך בסידור יומי שונה. רוב האנשים צורכים בכל ארוחה חלבון + פחמימה יחד, וזאת מכיוון שכך הורגלנו עוד כילדים. הרגל זה הינו תולדה, שגויה, של המלצות איגוד התזונאים האמריקאי משנת 1972.

נשים אשר התמודדו עם מחלת גרייבס או מחלה דלקתית אחרת אשר גרמה להן לאיבוד משקל, הן הן אלו הזקוקות לשילוב של חלבונים + שומן + פחמימה יחד על מנת לעלות במשקל - רוב הנשים לא במצב הזה.