מערכת החיסון היא שלמעשה אחראית על מרבית המקרים בהן נשים מאובחנות עם תת פעילות של בלוטת התריס או פעילות יתר של בלוטת התריס. הטיפול במרפאה זו שואף למצוא ולטפל במקור חוסר האיזון הראושני אשר גרם לבעיה מלכתחילה וכן עתיד ליצור בעיות אחרות בהמשך הקשורות למערכת חיסון אותן נרצה למנוע כעת.

המקרוביום שלנו

הגוף האנושי מורכב מיותר חיידיקים, פטריות, ומיני חיים מיקורסקופים (כ- 2 קילו ממשקל גופינו !) מאשר גנים - צורת חיים זו נקראת בין היתר: המקרוביום. למעשה לכל אחד ואחת מאיתנו קיימת "טביעת אצבע" ייחודית של חיידקים.

המקרוביום נחקר רבות בשנים האחרונות, זאת מתוך הבנה שאיזון מערכת חיידקית זו תשפוך אור על הרבה מחלות כרוניות אשר מקורן לא ידוע כיום.

אצל מטופלות בלוטת התריס, בין אם סובלות ממחלת השימוטו (תת פעילות אוטואימונית של בלוטת התריס) או ממחלת גרייבס ישנו קשר הדוק שאיננו הוכח מחקרית אך נצפה בקליניקה שוב ושוב - חוסר איזון בחיידקי מעי, תופעה הנקראת "דיסביוזיס" (דיס-חוסר איזון, ביו - חיים) - חוסר איזון במערכת החיים במעי.

תופעה זו נגרמת ממספר גורמים שכיחים שאשר הבולטים שביניהם הינם עודף היגיינה, צריכת מזון מתועש, מחסור בשעות שינה, מחסור בפעילות או פעילות עודפת, שימוש במוצרים פרמצבטיים שאינם מתאימים, שימוש בקוסמטיקה תעשייתית (יש המון חיידיקים טובים על העור שלנו), ועוד..

במרפאה לאיזון הורמונלי לבלוטת התריס אנו תמיד מכוונים את הטיפול לשורש הבעיה במטרה לרפא בעיה קיימת או להפחית את עוצמתה באופן משמעותי אשר יאפשר ניהול אורך חיים בריא ותקין, וכן למנוע היווצרות בעיות עתידיות אחרות ע"י מתן כלים פשוטים ויעלים למטופולות שלנו ליישום עצמי, בדגש על איזון המקרוביום, לדוגמה:

1) כיצד אני יכולה להיעזר בהתססת ירקות, פירות, תבלינים ודגנים על מנת לאזן את פלורת המעי שלי, המקרוביום, ובכך לאזן את בלוטת התריס שלי ?

2) איזה משקאות טבעיים מותססים ניתן להכין לאיזון המקרוביום ובולטת התריס ?

3) באיזה קוסמטיקה להשתמש ?

4) מהי תדירות השימוש בחיידיקים ידידותיים לאיזון המקרוביום ובלוטת התריס ?

5) מה ההבדל (העצום) בין תוספי תזונה פרוביוטיים לבית פרוביוטיקה ביתית ?

6) ועוד..

לכל השאלות הללו יש תשובות, יונתן רונן מתאים טיפול פרטני לכל מטופלת לפי האבחון המסורתי לצד בדיקות הדם ומטרות הטיפול האישיות של כל אחת. לומדים כיצד לתעל חיידיקים טובים אשר בסביבתנו כל העת למען בריאותינו באמצעות מזון, הבנת מהות ההתססה, יחסי חלבון - שומן - פחמימה בתפריט היומי באופן פרטני למצב הבריאותי.

למידע נוסף לחצו