עיצוב אתר בעזרת חברת וויקסר

  • יונתן רונן מרפאה לבלוטת התריס - פייס

כל הזכויות שמורות ליונתן רונן - מרפאה לבלוטת התריס

דיקור יפני, צמחי מרפא מכל העולם, תוספי תזונה ייעודיים, ייעוץ התנהגותי ותזונה מבוססת מוצא אתני

שיטת הטיפול במרפאה ממוקדת לבלוטת התריס אך כוללת ראייה הוליסטית של האדם בכללותו על כל הרגליו וצרכיו, זאת על מנת לספק בסופו של תהליך כלים מעשיים להתנהלות מיטיבה באופן שתשמר עד כמה שניתן את תוצאות הטיפול למשך זמן רב.

דיקור יפני:

הדיקור היפני הינו טכניקת הדיקור המתקדמת ביותר בעולם ביחס לשיטת טיפול כה עתיקה. דווקא בישראל, השיטה נלמדת באופן עמוק יותר מכל מקום אחר בעולם (אפילו מביפן עצמה), והסיבה היא שכיום שיטה זו נעלמת, במיוחד במזרח, נוכח התקדמות הרפואה הקונבנציונלית. המיוחד בשיטה הכוללת דיקור + מוקסה (טכניקת חימום נקודות) הינה האבחנה המדוייקת שהיא מביאה עימה ועד ההגעה לכדי פתרון. עם זאת יש לזכור, שדיקור הינו כלי טיפולי להשגת מטרה מסויימת אך לאחר השגת המטרה דרושים הכלים הנכונים על מנת לשמרה ללא היווצרות של תלות במטפל. להלן השיטות הנהוגות במרפאה:

צמחי מרפא:

הטיפול בצמחים הינו טכינקת הריפוי העתיקה ביותר בעולם. כיום, תרפיה זו מבוססת על הכנות רוקחיות (כאלו המוכנות ע"י רוקח מואשר של משרד הבריאות) של תרכובות צמחיות המותאמות באופן פרנטי לכל מטופל/ת. צמחים רבים הנמצאים כיום בשימוש נמצאו במחקרים אתנו-בוטניים (למידע כנסו: יחסי אדם - צמחים לאורך ההיסטוריה) כמתאימים לשימוש במגוון מצבים רפואיים לרבות מצבים הורמונלים הכוללים את המערכת האנדוקרינית קרי בלוטת התריס, בלוטות האדרנל, היפופיזה ובלוטות נוספות.

תוספי תזונה יעודיים:

תוספי תזונה כיום בישראל נמכרים כמעט ללא הגבלה לכלל הציבור אלא שבהרבה מקרים יחסו של הצרכן כלפיהם תמים מכפי שהוא אמור להיות באמת. תוספי תזונה רבים מיוצרים במפעלים העושים שימושים בחומרים כימיים נלווים המעצבים את המוצר הסופי במטרה לשמרו זמן רב על המדף או להכינו באופן שיהיה נוח יותר ללקיחה. ללא הדרכה מתאימה, קשה מאוד לציבור שאינו מתמצא באותיות הקטנות לדעת מהו טיב המוצר ולכן שירות זה בהחלט חשוב שכן שימוש מושכל בתוספים אלו בהחלט עשוי להיות מועיל ומיטיב.

ייעוץ התנהגותי:

שום טיפול בעולם, הן ברפואה קונבנציונלית או בלתי קונבנציונלית לא יכול "לעקוף" צרכים ביולוגים בסיסיים כגון שינה ראויה, תזונה הולמת, היגיינה וכד'. ייעוץ זה כמובן אין מטרתו לחנך או להטיף חלילה אלא רק להאיר עוד אפשרויות בדרך לפתרונות אמיתיים לבעיות אמיתיות כגון חוסר איזון בבלוטת התריס. כמו כן, במסגרת ייעוץ זה מתבצע אבחון גופני / רגשי ייחודי להתאמת פעילות גופנית הולמת לפי המבנה האישי וכן תחביבים ועיסוקים רצויים.

תזונה מבוססת מוצא אתני:

שיטה זו אינה באמת שיטה אלא לימוד של אופן חשיבה והתנהלות. במרבית ה"שיטות" ניתן למטופל תפריט שאיתו הוא צריך להתנהל. במרפאה לבלוטת התריס ניתנים כלים וליווי לחקירה עמוקה של הפרט. מוצאנו האתני טומן בחובו ידע גנטי תזונתי עצום אשר יכול לשפוך אור מדוע אנו מגיבים באופן חיובי או שלילי למזונות מסויימים ומאפשר פתח של הבנה של הצרכים האמיתיים של גופינו באופן שיאפשר, בסופו של תהליך שאינו תמיד קצר, למטופל/ת להרכיב לעצמו/ה את התפריט המתאים להם ביותר על בסיס היכרותם עם גופם ורוחם. רוב המטופלים/ות הבוגרים/ות יכולים להרכיב לעצמם תפריט טוב יותר ומאוזן יותר, כאשר המטפל מכוון את התהליך בהתאם להתפתחויות ולא קובע אותו מראש.