שיטת הטיפול במרפאה ממוקדת ומכוונת למטופלות המתמודדות עם בעיות מגוונות בבלוטת התריס שלהן. עם זאת, ברפואה הפונקציונלית אנו משקיעים את כל מרצנו באבחון שורש הבעיה. כלומר, משתמשים בסימפטומים של המטופלת לזיהוי צרכי גופה ההורמונליים והתזונתיים האמיתיים ולא רק השקטתם של סימפטומים אלו.

רפואת הדור הבא: רפואה פונקציונלית אינטגרטיבית:

רפואה פונקציונלית איננה מונח חדש. למעשה מדובר בזרם של רופאים קונבנציונלים סטנדרטים אשר הקימו איגוד משלהם בארה"ב כבר לפני 40 שנה. ההבדל בין הגישה הקונבנציונלית לגישה הפונקציונלית הינה בכך שרפואה פונקציונלית, בדיוק כמו גישות הוליסטיות עתיקות יותר, שואפת למצוא את מקור חוסר האיזון ולא רק להשקיט סימפטומים. לדוגמה: מטופלת עם תת פעילות של בלוטת התריס נרצה לדעת: האם מקור הבעיה במערכת החיסון ? מערכת העיכול ?  אולי בלוטות האדרנל ? הצטברות של מתכות כבדות ?  כלומר, ברוב המקרים, למעשה אצל 9 מכל 10 נשים, הבעיה בבלוטת התריס הינה רק התגלמות של בעיה אחרת שכנראה כבר הייתה שם קודם ולא אותרה, וללא טיפול בשורש הבעיה, יהיה קושי משמעותי מאוד בהחזרת החיים למסלולם.

כיצד מתבצע האבחון ?

האבחון ברפואה הפונקציונלית הינו החלק המשמעותי ביותר בטיפול. לכן, לרשותינו מספר כלים ייחודיים:

1) סבלנות. התשאול הראשוני במרפאה עורך כשעה - שעה וחצי. הסיבה לכך היא שאנו מאמינים שכל פרט חשוב ועוברים פשוט על הכל - מבדיקות הדם, הרגלים, סביבה והיגיינה, חשיפה למזהמים וכו'.

2) בדיקות סטנדרטיות: אנו משתמשים הן בבדיקות דם סטנדרטיות של קופת החולים הן בשת"פ עם הרופא המטפל הקיים או במידת הצורך עם רופאים חיצוניים המשתפים פעולה עם המרפאה (קישורים לאתרים ושמות הרופאים - בתחתית העמוד).

3) בדיקות פונקציונליות: לעיתים אין ברירה אלא לבדוק פרמטרים בטכנולוגיות שעדיין לא קיימות בקופות החולים כגון בדיקת מתכות כבדות, בדיקה מקיפה למערכת העיכול, בדיקה מקיפה של בלוטת התריס + בלוטות האדרנל + מתכות כבדות בבדיקה אחת וכו'. כל אלו אינן בסל אך כן מוכרות ע"י ביטוחי בריאות פרטיים, וכמו כן הצורך בהן אינו קבוע ונשען בעיקר על הכרוניות של המחלה או הרצון להפחית סיכוי למחלה עתידית הקשורה לתלונה הנוכחית -  טרם היווצרותה.

אופן הטיפול לאחר האבחון:

אופי הטיפול המדוייק, מס' הטיפולים, וההנחיות לאורח החיים מותאמים לתלונה ולממצאי הבדיקות וכוללים:

1) דיקור יפני: טכניקת דיקור המתקדמת ביותר, מבוססת על ראיית האדם בכללותו ומצטיינת בהשפעתה ההרומונלית הן על הורמוני בלוטת התריס, בלוטות האדרנל, וההורמוניים הנשיים (אסטרוגן ופרוגסטרון בעיקר).

2) תזונה מותאמת אישית: התזונה מותאמת באופן אישי לפי הסטטוס הרפואי, רגישויות מזון, מטרות הטיפול, הפחתת דלקתיות בגוף, והשאיפה למזער את הסיכוי לתחלואה עתידית. התזונה הינה פרקטית ליישום.

3) צמחי מרפא ותוספי תזונה: אנו שואפים לכך שכל צרכינו יתמלאו על ידי אכילה נכונה, שינה, פעילות ואורח חיים מיטיב. עם זאת, לעיתים כאשר כבר קיימת מחלה או נטייה מובהקת לכך, ניתן להיעזר בצמחים מסורתיים ו/או תוספי תזונה מודרניים על מנת להיטיב משמעותית הן בטיפול ובתסמינים / הפחתת הצורך בתרופות (בליווי רפואי בלבד) והן בהפחתת סיכוי לבעיה פוטנציאלית עתידית.

4) ליווי רגשי: מחלות רבות נוצרות כתוצאה מסטרס (עקה) כרוני ומתמשך. זהו מצב בו הפרט נתון למתחים מתמשכים אשר לעיתים כלל אינו בשליטתו וכתוצאה מכך איננו מצליח להחלים מבעיות פיזיות בגופו כגון תת פעילות או פעילות יתר של בלוטת התריס. בהיעדר יכולת לשנות או להסיר את גורם הסטרס, מרפאתנו משתפת פעולה עם ביה"ס בשם פסיכו-דהרמה אשר מספק לימוד של מספר רב של שיטות מזרחיות או מערביות להתמודדות עם סטרס כרוני ומצבים שאינם ברי שינוי.

 

שיתופי פעולה מקצועיים:

ד"ר נירית אבירן ברק 

https://www.drbenami.co.il/

https://www.drherling.com/

בית מרקחת טריפוליום

גלי הנדל

רפואת עור ושיער משלימה

Eco Supp

Eco Lab

Seakura

פסיכו-דהרמה

https://www.refuot.co.il/

https://bara.co.il/